تبلیغات


انقلاب اسلامي انقلابي ارزشي هست و در اين انقلاب بايد بدون منت خد


حجه الاسلام والمسلمين دهقاني، امام جمعه جعفريه در خطبه اول نماز عبادي سياسي جمعه جعفريه ضمن سفارش به تقواي الهي ، سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي را تبريک گفت و با اشاره به تاريخ گذشتگان به تشريح عوامل پيروزي، ماندگاري و شکست انقلاب ها آن پرداخت.


امام جمعه جعفريه در مسجد جامع علي ابن ابي طالب عليه السلام جعفريه با اشاره به روايتي از امام علي عليه السلام، مطالعه تاريخ را از جمله روش هاي  بصيرت افزايي دانست و گفت: خداوند در آياتي از سوره بقره نسبت به بد عهدي هاي بني اسرائيل با حضرت موسي عليه السلام اشاره کرده و قيام حضرت موسي عليه السلام را نعمتي از طرف خداوند دانست که مردم را از ظلم و ستم فرعونيان نجات داد.


خطيب جمعه جعفريه افزود: بزرگان يادشان هست که در زمان رژيم شاهنشاهي چه بي حرمتي ها و رفتارهايي غير انساني و غير ارزشي نسبت به مردم داشت.


حجه الاسلام دهقاني نسبت به رسيدگي به امور نيازمندان در جمهوري اسلامي تأکيد کرد و افزود: انقلاب اسلامي انقلابي ارزشي هست و در اين انقلاب بايد بدون منت خدمت رساني گردد.


حجه الاسلام دهقاني، دهه فجر را فرصت مناسبي براي تبيين ارزش هاي انقلاب دانست و تصريح کرد: با توجه به گستردگي فضاي مجازي و دسترسي جوانان به اين فضاهاي خارج از کنترل، لازم هست که دستاورد هاي انقلاب به جوانان تشريح و تبيين شود تا جوانان در مواقع شبهه سردرگم نشده و بتوانند حق را از باطل تشخيص دهند.


خطيب جمعه جعفريه، آباداني مسجد را حضور پرشور مردمي در آن توصيف کرد و افزود: انقلاب اسلامي ايران به پشتوانه حضور مردم در مساجد به پيروزي رسيده است و همچنان بايد مساجد را فعال نگه داريم تا دشمنان فکر صدمه زدن به انقلاب را نداشته باشند.


امام جمعه جعفريه در ادامه اميد به آينده را داروي شفا بخش کشور دانست و افزود: اين مردم نزديک به چهل سال در مقابل دشمنان ايستادگي کردند و با تکيه بر توان خود توانستيم بر ابرقدرت هاي جهان و استکبار جهاني غلبه کنيم و ترس را به دل مستکبرين جهان انداختيم و در آينده هم  با توان داخلي پيشرفت هاي بيشتري حاصل خواهد شد.


حجه الاسلام دهقاني، تجمل پرستي را آفت جامعه دانست و بيان کرد: قوم بني اسرائيل با انحراف از مسير و قانع نبودن به غذاي پاکيزه آنان را از نعمت خداوند دور کرد و خداوند هم لباس ذلت و خواري بر تن آنان پوشانيد و مورد غضب خداوند قرار گرفتند.


حجه الاسلام دهقاني در ادامه توحيد را رمز وحدت و پيروزي انقلاب اسلامي دانست و افزود: مردم ما با تکيه بر خداوند و رحمت الهي در انقلاب پيروز شد و بعد از آن هم با توکل بر خداوند در مقابل استکبار و تمام زورگويان عالم ايستادگي کرد و از هيچ قدرتي ترس به خود راه نداد.


امام جمعه جعفريه در خطبه دوم نماز عبادي سياسي جمعه جعفريه ضمن تسليت ايام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ، تمام افتخارات جبهه و جنگ را در سايه اعتقاد به اهل بيت عليهما السلام دانست و گفت: مجاهدان و سربازان اسلام در جبهه هاي حق عليه باطل با سربند ها و شعارهايي از اهل بيت و مخصوصا حضرت فاطمه زهرا(س) افتخارات بسياري براي کشور و اسلام کسب کردند.


حجه الاسلام دهقاني در ادامه ضمن تقدير از مديرکل راه و شهرسازي از حضور در نماز جمعه جعفريه، از زحمات اين اداره کل در اجراي پروژه دوبانده شدن جاده قم جعفريه تقدير کرد و گفت: مردم از اقدامات اداره کل راه و شهر سازي براي بهبود وضعيت راههاي بخش جعفرآباد رضايت دارند و قدر دان زحمات آنها هستند که به واسطه اجراي اين پروژه ها تصادفات تا حد بسياري کاهش يافته است.


خطيب جمعه جعفريه همچنين ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب و دفاع مقدس، دهه مبارک فجر را تبريک گفت و افزود: در نظام جمهوري اسلامي خدمات بسياري براي کشور انجام شده ولي در نظام طاغوت به اين اندازه خدمات وجود نداشت و به خصوص روستاها از اهميت بسيار پاييني برخوردار بود.


امام جمعه جعفريه افزود: درفرصت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي بايد خدمات نظام و انقلاب به مردم تبيين و تشريح شود تا همه بدانند که انقلاب اسلامي تا چه حد توانسته خدمات را گشترش داده و اينکه اگر مشکلاتي هست چرا و چگونه به وجود آمده و در پي رفع موانع موجود باشيم و از فرصت هاي موجود بهترين بهره را در خدمات رساني داشته باشيم.


حجه الاسلام دهقاني با اشاره به ابراز نگراني از  حضور داعش در افغانستان و دغدغه  رهبري راجع به اين موضوع، مردم افغانستان را مردمي شجاع و دلير توصيف کرد و افزود: مردم افغانستان مردمي توانمند هستند که ارتش سرخ شوروي سابق را از زمينگير کرده و اجازه نفوذ به آنان ندادند و مسلماً قدرت ريشه کني  اين غده سرطاني را هم دارند که به توفيق الهي ثبات را به کشور خود باز خواهند گرداند و افغانستان را با توان داخلي بازسازي خواهند کرد.


خطيب جمعه جعفريه ضمن تبريک  روز نيروي هوايي افزود: بيعت نيروي هوايي با امام خميني (ره) و انقلاب اسلامي سعادتي بزرگ براي نيروي هوايي مقتدراست که در طول دوران دفاع مقدس هم با شجاعت تمام حمايت خود را نظام و ولايت به اثبات رساندند.
منبع این نوشته : منبع