تبلیغات


حضرت زينب سلام الله عليها مدافع حجاب و عفاف بود


حجه الاسلام و المسلمين دهقاني(دام عزه) در خطبه اول نماز عبادي سياسي جمعه جعفريه ضمن سفارش به تقوي الهي، در ادامه ي موضوع گناه و آثار آن در هفته هاي گذشته، نسبت به درمان آن با توجه به احاديث و روايات تأکيد کرد و افزود: خداوند درهاي برکتِ آسمان و زمين را بر روي انسانها و جامعه هاي پرهيزگار مي گشايد پس اگر رحمت خداوند را مي خواهيم بايد بازگشت به خداوند را در پيش بگيريم.


امام جمعه جعفريه در مسجد جامع علي ابن ابي طالب عليه السلام جعفريه، با استناد به روايتي از رسول اکرم (ص) گرفتاري ها و مشکلات را نتيجه اعمال و رفتارهاي انسان ها دانست  و گفت: بسياري از بلاياي طبيعي از جمله خشکسالي نتيجه رفتار و گناه انسان هاست و درمان آن استغفار به جانب خداوند و طلب آمرزش است تا بلکه رحمت الهي شامل حال ما انسانها شود.


خطيب جمعه جعفريه ادامه داد؛ حضرت نوح عليه السلام 900 سال به مردم نسبت به ترک گناهان و استغفار سفارش کرد و آنها را به گشوده شدن رحمت الهي بر آنان بشارت مي داد.


حجه الاسلام دهقاني، استغفار به درگاه الهي را درماني براي مشکلات توصيف کرد و افزود: استغفار به درگاه خداوند اولين کاري است که مي تواند  در گرفتاري ها راهگشاي ما باشد و اولين نتيجه آن بارش باران و رحمت الهي است.


امام جمعه جعفريه خشکسالي و برخي مشکلات و گرفتاري ها را به جهت توبه و بازگشت انسانها به خداوند دانست و تصريح کرد: اگر انسانها به درگاه خداوند برگردند خداوند هم رحمت خود را به روي انسانها باز خواهد کرد.


حجه الاسلام و المسلمين دهقاني در خطبه دوم نماز عبادي سياسي جمعه جعفريه ضمن تبريک سالروز ميلاد حضرت زينب کبري سلام الله عليها، روز پرستار را به پرستاران و بهورزان تبريک گفت و افزود: حضرت زينب سلام الله عليها الگوي ماندگاري است که با صبر و مقاومت مثال زدني خود نهضت عاشورا را زنده نگه داشت و پيام عاشورا را به نسل هاي بعدي منتقل کرد.


امام جمعه جعفريه حضرت زينب سلام الله عليها را مدافع حجاب و عفاف توصيف کرد  و افزود: اين بانوي بزرگوار د آن شرايط سخت پس از عاشورا و دوران اسارت ضمن حفظ حجاب و عفاف خود، از حجاب و عفت ديگر زنان و دختران اسير دفاع کرد.


خطيب جمعه جعفريه در ادامه پرستاري را خدمتي بزرگ و از ايثار دانست و افزود: پرستار بايد از خواب و راحتي خود گذشته و با تيمار داري و الگو گيري از حضرت زينب سلام الله عليها دردهاي بيمار را کم کرده و تمام تلاش خود را در جهت بهبودي آنان انجام مي دهند.


حجه الاسلام دهقاني در ادامه ضمن تسليت جان باختن تعدادي از هموطنان در حادثه تصادف و انفجار کشتي سانچي، اين حادثه را براي مردم کشورمان بسيار تلخ توصيف کرد و افزود: آب، اولين ماده اي است که آتش را خاموش مي کند، ولي در حادثه کشتي سانچي مدت 9 روز اين کشتي در ميان آب سوخت وکسي نتوانست آتش ميان آب را خاموش کند و باعث شد 32 عزيز در اين حادثه شهادت گونه جان خود را از دست دادند.


امام جمعه جعفريه همچنين با اشاره به در پيش بودن ماه بهمن ، اين ماه را براي ايرانيان عزيز و مبارک توصيف کرد و افزود: اين ماه ماه شادماني و سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي است و بايد به صورت مناسب با برگزاري مراسم و برنامه ها و آزين بندي به ويژه مدارس و کلاسها اين ايام را گرامي بداريم.
منبع این نوشته : منبع