تبلیغات


در 19دي 56 مردم قم قيامي را پايه ريزي کردند که به پيروي انقلاب م


حجه الاسلام والمسلمين دهقاني، امام جمعه جعفريه در نماز عبادي سياسي جمعه ضمن سفارش به تقوي الهي،  انجام واجبات و ترک محرمات را زمينه نزول رحمت الهي دانست و با استناد به آيه 100 سوره اعراف گفت: ما بايد از گذشتکان خود درس عبرت بگيريم و بدانيم که خداوند قادر به مانند گذشتگان عذاب نازل کرده و مردم و اقوام را به هلاکت برساند.


امام جمعه جعفريه افزود: در گذشته مردماني بودند که به هدايت هاي پيامبران الهي اهميت نداده و در فساد و گناه غوطه ور شدند که در نتيجه آن خداوند آنان را به سختي مجازات و هلاک کرد.


حجه الاسلام دهقاني همچنين نظام جمهوري اسلامي را نعمتي از خداوند در مقابل ايستادگي و مبارزه با طاغوت توصيف کرد و  افزود: امروز ما وارث گذشتگاني هستيم که   با تحمل مبارزات و سختي زياد ظلمت طاغوت را کنار زده و روشنايي اسلام و استقلال را به ما هديه داده اند و ما وظيفه داريم که از اين موهبت الهي آن حراست کنيم.


وي ادامه داد: در زمان هاي ائمه معصومين عليهما السلام هم بودند مردمي که به فرمان مولايشان عمل نکرده  به گناه آلوده شدند و در مقابل، خداوند حس تشخيص و قوه بصيرت را از آنان گرفت که همين عامل، باعث هلاکت آنان شد.


حجه السلام دهقاني در ادامه با اشاره به دهه بصيرت نسبت به وظيفه شناسي در مقابل حوادث و جريانات  تأکيد کرد و گفت: اگر گناه و فساد در جامعه اي رواج پيدا کرد و خداوند هم آن جامعه را هلاک نکرد، بر اثر اين گناهان گرفتاري دنيوي و بلاها بر آن جامعه چيره مي سازد.


امام جمعه جعفريه گراني ، مشکلات معيشتي و مرگ هاي ناگهاني را نتيجه گناه و فساد در جامعه دانست و تصريح کرد: در جامعه اي که گناه و فساد باشد، کسب و کار از رونق خواهد افتاد و آفت ميوه ها زياد ميشود و آب جويها و نهرها فروکش کرده و آسمان باران را از زمين دريغ مي کند و اشرار بر ديگران مسلط خواهند شد.


خطيب جمعه جعفريه افزود: اگر همچنان گناه در جامعه ادامه يابد،  دعاي خوبان نيز تأثير خود را نخواهد داشت.


حجه الاسلام دهقاني در خطبه دوم نماز عبادي سياسي جمعه جعفريه در مسجد جامع علي ابن ابي طالب عليه السلام ، ضمن تبريک دهه بصيرت نسبت به برگزاري همايش هاي بصيرت و بهره گيري از اين فضاها تأکيد کرد و افزود: در17 ديماه سال 56 در مقاله اي توهين آميز اهانت  بزرگي به ساحت مقدس امام خميني(ره) شد که با حرکت و پاسخ انقلابي مردم قم در 19دي 56 روبرو شد که اين جريان به پيروزي انقلاب و پايه ريزي نظام جمهوري اسلامي ايران ختم شد.


امام جمعه جعفريه در ادامه با اشاره به اغتشاشات اخير، اين تحرکات را محکوم و افزود: شروع اين تحرکات بر پايه بهانه هايي بود که دشمنان از اين فرصت استفاده کرده و با تحريک و توهين هايي از داخل و خارج با سرمايه سعودي به خيال خام خود در پي براندازي نظام بودند که با خيزش عظيم مردمي تمام توطئه هاي آنان نقش بر آب شد.


خطيب جمعه جعفريه افزود: در اين تحرکات اخير هنجار شکني هايي از جمله آتش زدن اماکن مقدسه و پرچم جمهوري اسلامي صورت گرفت که با درايت مردمي و نيروي انتظامي فتنه گران دستگير شده وآرامش به کشور بازگشت.


وي ادامه داد: لازم است بررسي شود که چه کساني و از چه سنيني در اين تحرکات اغتشاشي حضور داشتند و دليل آغاز اين گونه تحرکات چه بوده و چه عاملي باعث شد که از وضعيت موجود سوء استفاده شده و به اعتراضات دامن زده شده.
منبع این نوشته : منبع