تبلیغات


آمريکا با اقدام خود پايه هاي سست صهيونيست را سست تر کرد.


حجه الاسلام والمسلمين دهقاني ، امام جمعفريه در خطبه اول نماز عبادي سياسي جمعه جعفريه ضمن دعوت به تقواي الهي و دوري از گناهان با استناد به آياتي از قرآن کريم برخي سلب نعمت ها را ناشي از روي گرداني از فرامين خداوند دانست و گفت: بنده خوب خداوند کسي است که در نعمت و سلامتي هم به مانند سختي ها و گرفتاري ها ياد خداوند باشد .


امام جمعه جعفريه با اشاره به روايتي از پيامبر اکرم(ص)، سلامتي و فزوني نعمت را فرصتي مغتنم براي عبادت و انفاق دانست و گفت: خسارت بزرگي است که در زمان آسايش و توان، از ياد خداوند غافل شويم تا اينکه فرصت از ما گرفته شود.


خطيب جمعه جعفريه با اشاره به عدم بارش باران ، خشکسالي و بلاياي طبيعي، نسبت به بررسي اعمال خود تأکيد کرد و گفت: بايد از خواب غفلت بيدار شويم و با اعتراف به خطاهاي خود در برابر خداوند، در صدد جبران گذشته باشيم تا شاهد بارش رحمت الهي باشيم.


امام جمعه جعفريه در خطبه دوم نماز عبادي سياسي جمعه جعفريه در مسجد علي ابن ابي طالب عليه السلام با اشاره به سالروز وفات حضرت معصومه(س) نسبت به تکريم اين روز به خصوص در استان قم تأکيد کرد گفت: به مناسبت وفات حضرت فاطمه معصومه (س) به رسم چندين ساله مراسم يادواره شهدا با حضورخانواده محترم شهداء و عموم مردم برگزار خواهد شد.


امام جمعه جعفريه با اشاره به سالروز تشکيل نهضت سوادآموزي در 7 ديماه، اين روز را گرامي داشت و افزود: دشمنان از بيسوادي ديگر ملت ها سوء استفاده کرده و تلاش دارند که کشورهاي تحت استعمار به ويژه مسلمان در بيسوادي باقي مانده تا راحت تر امکانات آن کشور ها را غارت کند.


حجه الاسلام دهقاني در ادامه با اشاره به همت سازمان نهضت سوادآموزي در فراهم آوردن امکانات سوادآموزي براي تمام بيسوادان، نسبت به معرفي افراد بيسواد و توجيه آنان نسبت به اين امر مهم تأکيد کرد و گفت: سازمان نهضت سوادآموزي با همکاري آموزش و پرورش به بيسوادان و آموزش دهندگان آنان در قبال سواد دار شدن هداياي نقدي قابل توجهي مي دهند که اين جاي تقدير دارد و جا دارد که مردم هم قدر دان اين فرصت بوده و براي رهايي از بيسوادي هر چه زودتر اقدام نمايند.


خطيب جمعه جعفريه با اشاره به پيام مقام معظم رهبري به اجلاس سراسري نماز، نسبت به تأمين امکانات لازم براي اجراي برنامه هاي نماز و نماز جماعت تأکيد کرد و افزود: با همت مسئولين کشوري و همچنين آموزش و پرورش و معلمان دلسوز بايد بر شکوه نماز هاي جماعت مساجد و مدارس افزوده شود و ديگر شاهد خلوت شدن مساجد و همچنين عدم برپايي نماز جماعت مدارس نباشيم.


حجه الاسلام دهقاني، با اشاره به رحلت آيت الله حائري شيرازي وي را مرد ميدان مبارزه و انقلاب دانست و افزود: اين شخصيت بزرگوار تمام عمر خود را وقف اسلام کرد و مطيع محض رهبر و سرباز نظام بود.


امام جمعه جعفريه با اشاره به اقدام رئيس جمهور آمريکا در انتقال سفارت خود به قدس، اين رفتار ترامپ را سبب ايجاد وحدت و همبستگي در ميان کشورهاي مسلمان دانست و گفت: با رأي گيري سازمان ملل مشخص شد که تعداد معدودي با رئيس جمهور آمريکا همراهي کردند و اين نشانه  تغيير نگاه کشورها نسبت به وضعيت و اقدامات آمريکا است.


وي افزود: اين حرکت حتما به نفع فلسطين تمام خواهد شد و آمريکا با اقدام خود ناخواسته پايه هاي سست صهيونيست را در منطقه سست تر کرد و نهايت سبب نابودي اسرائيل غاصب خواهد شد.

منبع این نوشته : منبع